Sunday 21 April 2024

1 USD до AOA - САД долар до Ангола Прво валута конвертор

Нашиот САД долар до Ангола Прво конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Ангола Прво или Ангола Прво за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Ангола Прво калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Ангола Прво?

Amount
From
To

1 САД долар =

837,00 Ангола Прво

1 USD = 837,00 AOA

1 AOA = 0,00119 USD

САД долар до Ангола Прво conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 април 2024 13:55:11 CEST

САД долар курсот до Ангола Прво = 837,00

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Ангола Прво

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Ангола Прво со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Ангола Прво (AOA) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до AOA (Ангола Прво) ✅ USD до AOA Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Ангола Прво (AOA) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Ангола Прво ( AOA )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Ангола Прво во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до AOA Промени Промени %
April 20, 2024 сабота 1 USD = 836.82008368 AOA - -
April 19, 2024 петок 1 USD = 837.52093802 AOA +0.70085434 AOA +0.08375209 %
April 18, 2024 четврток 1 USD = 837.52093802 AOA - -
April 17, 2024 среда 1 USD = 837.52093802 AOA - -
April 16, 2024 вторник 1 USD = 832.63946711 AOA -4.88147091 AOA -0.58284763 %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 836.82008368 AOA +4.18061657 AOA +0.50209205 %
April 14, 2024 недела 1 USD = 836.82008368 AOA - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAOA
USD11.06671.23690.72470.00650.0012
EUR0.937511.15960.67940.00610.0011
GBP0.80850.862410.58590.00520.0010
CAD1.38001.47191.706910.00890.0016
JPY154.6250164.9327191.2557112.051210.1847
AOA837.0004892.79661,035.2855606.54405.41311

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Ангола Прво (AOA)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до AOA калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Ангола Прво е валута во Ангола. Симболот за USD е $. Симболот за AOA е Kz. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 21, 2024. Девизниот курс за Ангола Прво беше последен пат ажуриран на April 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AOA има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Ангола Прво = 837,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.