Sunday 26 May 2024

1 USD до PAB - САД долар до Панамскиот Балбоа валута конвертор

Нашиот САД долар до Панамскиот Балбоа конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Панамскиот Балбоа или Панамскиот Балбоа за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Панамскиот Балбоа калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Панамскиот Балбоа?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,999 Панамскиот Балбоа

1 USD = 0,999 PAB

1 PAB = 1,00 USD

САД долар до Панамскиот Балбоа conversion - Курсна листа на ажурирани: 25 мај 2024 16:50:13 CEST

САД долар курсот до Панамскиот Балбоа = 0,999

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Панамскиот Балбоа

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Панамскиот Балбоа со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Панамскиот Балбоа (PAB) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до PAB (Панамскиот Балбоа) ✅ USD до PAB Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Панамскиот Балбоа (PAB) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Панамскиот Балбоа ( PAB )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Панамскиот Балбоа во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до PAB Промени Промени %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 0.99927153 PAB - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 1.00323342 PAB +0.00396189 PAB +0.39647785 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 1.00117338 PAB -0.00206005 PAB -0.20534066 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 1.00064442 PAB -0.00052896 PAB -0.05283403 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 1.00087476 PAB +0.00023035 PAB +0.02302012 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 0.99662543 PAB -0.00424934 PAB -0.42456243 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 0.99472299 PAB -0.00190243 PAB -0.19088734 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYPAB
USD11.08551.26640.73140.00641.0012
EUR0.921311.16670.67380.00590.9223
GBP0.78960.857110.57760.00500.7905
CAD1.36721.48401.731410.00871.3687
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451157.1361
PAB0.99881.08421.26500.73060.00641

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Панамскиот Балбоа (PAB)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до PAB калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Панамскиот Балбоа е валута во Панама. Симболот за USD е $. Симболот за PAB е ฿. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 26, 2024. Девизниот курс за Панамскиот Балбоа беше последен пат ажуриран на Mai 26, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PAB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Панамскиот Балбоа = 0,999.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.