Wednesday 29 May 2024

1 USD до SGD - САД долар до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Сингапурски долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,35 Сингапурски долар

1 USD = 1,35 SGD

1 SGD = 0,742 USD

САД долар до Сингапурски долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 28 мај 2024 17:05:13 CEST

САД долар курсот до Сингапурски долар = 1,35

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Сингапурски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Сингапурски долар (SGD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до SGD (Сингапурски долар) ✅ USD до SGD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Сингапурски долар (SGD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Сингапурски долар ( SGD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Сингапурски долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до SGD Промени Промени %
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 1.34806499 SGD - -
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 1.34895968 SGD +0.00089469 SGD +0.06636882 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 1.35703807 SGD +0.00807839 SGD +0.59886090 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 1.35010342 SGD -0.00693466 SGD -0.51101414 %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 1.35075446 SGD +0.00065105 SGD +0.04822193 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 1.35075081 SGD -0.00000365 SGD -0.00027015 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 1.34904521 SGD -0.00170560 SGD -0.12627063 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSGD
USD11.08551.26640.73140.00640.7407
EUR0.921311.16670.67380.00590.6824
GBP0.78960.857110.57760.00500.5849
CAD1.36721.48401.731410.00871.0126
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451116.2540
SGD1.35011.46551.70980.98750.00861

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SGD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за USD е $. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 29, 2024. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на Mai 29, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Сингапурски долар = 1,35.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.