Tuesday 28 May 2024

1 USD до KHR - САД долар до Камбоџански Рил валута конвертор

Нашиот САД долар до Камбоџански Рил конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Камбоџански Рил или Камбоџански Рил за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Камбоџански Рил калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Камбоџански Рил?

Amount
From
To

1 САД долар =

4.078,25 Камбоџански Рил

1 USD = 4.078,25 KHR

1 KHR = 0,000245 USD

САД долар до Камбоџански Рил conversion - Курсна листа на ажурирани: 27 мај 2024 17:00:17 CEST

САД долар курсот до Камбоџански Рил = 4.078,25

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Камбоџански Рил

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Камбоџански Рил со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Камбоџански Рил (KHR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до KHR (Камбоџански Рил) ✅ USD до KHR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Камбоџански Рил (KHR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Камбоџански Рил ( KHR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Камбоџански Рил во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до KHR Промени Промени %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 4,081.63265306 KHR - -
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 4,081.63265306 KHR - -
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 4,081.63265306 KHR - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 4,098.36065574 KHR +16.72800268 KHR +0.40983607 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 4,081.63265306 KHR -16.72800268 KHR -0.40816327 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 4,081.63265306 KHR - -
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 4,081.63265306 KHR - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKHR
USD11.08551.26640.73140.00640.0002
EUR0.921311.16670.67380.00590.0002
GBP0.78960.857110.57760.00500.0002
CAD1.36721.48401.731410.00870.0003
JPY156.9550170.3718198.7756114.804510.0385
KHR4,074.26184,422.53655,159.84722,980.113225.95811

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Камбоџански Рил (KHR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KHR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Камбоџански Рил е валута во Камбоџа. Симболот за USD е $. Симболот за KHR е ៛. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 28, 2024. Девизниот курс за Камбоџански Рил беше последен пат ажуриран на Mai 28, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KHR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Камбоџански Рил = 4.078,25.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.