Tuesday 25 June 2024

1 USD до QAR - САД долар до Катар риал валута конвертор

Нашиот САД долар до Катар риал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Катар риал или Катар риал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Катар риал калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Катар риал?

Amount
From
To

1 САД долар =

3,64 Катар риал

1 USD = 3,64 QAR

1 QAR = 0,275 USD

САД долар до Катар риал conversion - Курсна листа на ажурирани: 25 јуни 2024 10:40:14 CEST

САД долар курсот до Катар риал = 3,64

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Катар риал

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Катар риал со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Катар риал (QAR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до QAR (Катар риал) ✅ USD до QAR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Катар риал (QAR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Катар риал ( QAR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Катар риал во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до QAR Промени Промени %
Juni 25, 2024 вторник 1 USD = 3.63898370 QAR - -
Juni 24, 2024 понеделник 1 USD = 3.64500561 QAR +0.00602191 QAR +0.16548325 %
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 3.63955321 QAR -0.00545240 QAR -0.14958564 %
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 3.63955321 QAR - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 3.65478375 QAR +0.01523054 QAR +0.41847274 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 3.64910232 QAR -0.00568143 QAR -0.15545176 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 3.64025540 QAR -0.00884692 QAR -0.24244101 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYQAR
USD11.07391.26900.73310.00630.2748
EUR0.931211.18170.68260.00580.2559
GBP0.78800.846210.57770.00490.2165
CAD1.36411.46491.731110.00860.3749
JPY159.4425171.2208202.3366116.8818143.8149
QAR3.63903.90784.61802.66760.02281

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до QAR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Катар риал е валута во Катар. Симболот за USD е $. Симболот за QAR е ﷼. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 25, 2024. Девизниот курс за Катар риал беше последен пат ажуриран на Juni 25, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Катар риал = 3,64.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.