Friday 21 June 2024

1 USD до BND - САД долар до Брунеи долари валута конвертор

Нашиот САД долар до Брунеи долари конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Брунеи долари или Брунеи долари за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Брунеи долари калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Брунеи долари?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,36 Брунеи долари

1 USD = 1,36 BND

1 BND = 0,738 USD

САД долар до Брунеи долари conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 јуни 2024 12:35:10 CEST

САД долар курсот до Брунеи долари = 1,36

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Брунеи долари

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Брунеи долари со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Брунеи долари (BND) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до BND (Брунеи долари) ✅ USD до BND Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Брунеи долари (BND) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Брунеи долари ( BND )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Брунеи долари во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до BND Промени Промени %
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 1.35550028 BND - -
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 1.35079096 BND -0.00470933 BND -0.34742343 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 1.35140614 BND +0.00061518 BND +0.04554239 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 1.34972621 BND -0.00167993 BND -0.12430978 %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 1.35294746 BND +0.00322126 BND +0.23865993 %
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 1.35039877 BND -0.00254869 BND -0.18838063 %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 1.35039877 BND - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBND
USD11.06981.26530.73090.00630.7377
EUR0.934811.18280.68320.00590.6896
GBP0.79030.845510.57770.00500.5830
CAD1.36811.46361.731110.00861.0093
JPY158.9045169.9922201.0635116.14681117.2294
BND1.35551.45011.71510.99080.00851

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Брунеи долари (BND)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BND калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Брунеи долари е валута во Брунеи. Симболот за USD е $. Симболот за BND е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 21, 2024. Девизниот курс за Брунеи долари беше последен пат ажуриран на Juni 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BND има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Брунеи долари = 1,36.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.