Monday 17 June 2024

1 USD до HTG - САД долар до Хаитски Гурд валута конвертор

Нашиот САД долар до Хаитски Гурд конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хаитски Гурд или Хаитски Гурд за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Хаитски Гурд калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Хаитски Гурд?

Amount
From
To

1 САД долар =

132,62 Хаитски Гурд

1 USD = 132,62 HTG

1 HTG = 0,00754 USD

САД долар до Хаитски Гурд conversion - Курсна листа на ажурирани: 17 јуни 2024 19:00:22 CEST

САД долар курсот до Хаитски Гурд = 132,62

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Хаитски Гурд

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Хаитски Гурд со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Хаитски Гурд (HTG) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до HTG (Хаитски Гурд) ✅ USD до HTG Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Хаитски Гурд (HTG) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Хаитски Гурд ( HTG )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Хаитски Гурд во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до HTG Промени Промени %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 132.59082471 HTG - -
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 132.32764324 HTG -0.26318147 HTG -0.19849146 %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 132.32764324 HTG - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 133.45789403 HTG +1.13025079 HTG +0.85413052 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 132.59082471 HTG -0.86706932 HTG -0.64969504 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 132.66118334 HTG +0.07035862 HTG +0.05306447 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 132.31013496 HTG -0.35104838 HTG -0.26462027 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYHTG
USD11.07111.26870.72770.00630.0075
EUR0.933611.18450.67950.00590.0070
GBP0.78820.844210.57360.00500.0059
CAD1.37411.47181.743410.00870.0104
JPY157.8115169.0282200.2201114.846811.1899
HTG132.6239142.0503168.263896.51650.84041

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Хаитски Гурд (HTG)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до HTG калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Хаитски Гурд е валута во Хаити. Симболот за USD е $. Симболот за HTG е G. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 17, 2024. Девизниот курс за Хаитски Гурд беше последен пат ажуриран на Juni 17, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HTG има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Хаитски Гурд = 132,62.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.