Monday 24 June 2024

1 USD до NAD - САД долар до Намибиски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Намибиски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Намибиски долар или Намибиски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Намибиски долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Намибиски долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

17,97 Намибиски долар

1 USD = 17,97 NAD

1 NAD = 0,0556 USD

САД долар до Намибиски долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 јуни 2024 19:35:12 CEST

САД долар курсот до Намибиски долар = 17,97

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Намибиски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Намибиски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Намибиски долар (NAD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до NAD (Намибиски долар) ✅ USD до NAD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Намибиски долар (NAD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Намибиски долар ( NAD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Намибиски долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до NAD Промени Промени %
Juni 24, 2024 понеделник 1 USD = 18.13433918 NAD - -
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 17.86288450 NAD -0.27145469 NAD -1.49690972 %
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 17.86288450 NAD - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 17.89709172 NAD +0.03420722 NAD +0.19149888 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 18.11266075 NAD +0.21556903 NAD +1.20449194 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 17.98367083 NAD -0.12898992 NAD -0.71215336 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 18.13302386 NAD +0.14935304 NAD +0.83049249 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNAD
USD11.07231.26810.73130.00630.0551
EUR0.932611.18260.68200.00580.0514
GBP0.78860.845610.57660.00490.0435
CAD1.36751.46641.734210.00860.0754
JPY159.7105171.2548202.5344116.789718.8071
NAD18.134419.445222.996813.26090.11351

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Намибиски долар (NAD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NAD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Намибиски долар е валута во Намибија. Симболот за USD е $. Симболот за NAD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 24, 2024. Девизниот курс за Намибиски долар беше последен пат ажуриран на Juni 24, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Намибиски долар = 17,97.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.