Monday 15 April 2024

1 USD до JMD - САД долар до Јамајкански долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Јамајкански долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јамајкански долар или Јамајкански долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јамајкански долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Јамајкански долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

154,62 Јамајкански долар

1 USD = 154,62 JMD

1 JMD = 0,00647 USD

САД долар до Јамајкански долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 април 2024 13:25:10 CEST

САД долар курсот до Јамајкански долар = 154,62

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Јамајкански долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јамајкански долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Јамајкански долар (JMD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до JMD (Јамајкански долар) ✅ USD до JMD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Јамајкански долар (JMD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Јамајкански долар ( JMD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Јамајкански долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до JMD Промени Промени %
April 14, 2024 недела 1 USD = 154.63120458 JMD - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 154.91866770 JMD +0.28746312 JMD +0.18590240 %
April 12, 2024 петок 1 USD = 155.03875969 JMD +0.12009199 JMD +0.07751938 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 156.61707126 JMD +1.57831157 JMD +1.01801096 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 155.06280043 JMD -1.55427083 JMD -0.99240192 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 154.22578655 JMD -0.83701388 JMD -0.53979025 %
April 8, 2024 понеделник 1 USD = 154.63120458 JMD +0.40541803 JMD +0.26287305 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYJMD
USD11.06711.24480.72590.00650.0065
EUR0.937211.16660.68030.00610.0061
GBP0.80330.857210.58310.00520.0052
CAD1.37761.46991.714810.00900.0089
JPY153.1685163.4408190.6705111.189110.9906
JMD154.6217164.9914192.4795112.24401.00951

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јамајкански долар (JMD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до JMD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јамајкански долар е валута во Јамајка. Симболот за USD е $. Симболот за JMD е J$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 15, 2024. Девизниот курс за Јамајкански долар беше последен пат ажуриран на April 15, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JMD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јамајкански долар = 154,62.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.