Sunday 25 February 2024

1 USD në JMD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar xhamajkanik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar xhamajkanik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 25.02.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar xhamajkanik ose Dollar xhamajkanik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar xhamajkanik kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar xhamajkanik?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

156,27 Dollar xhamajkanik

1 USD = 156,27 JMD

1 JMD = 0,00640 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar xhamajkanik conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 25 shkurt 2024 në 9:10:11 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar xhamajkanik = 156,27

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar xhamajkanik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar xhamajkanik me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar xhamajkanik (JMD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to JMD (Dollar xhamajkanik) ✅ USD to JMD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar xhamajkanik (JMD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar xhamajkanik ( JMD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar xhamajkanik në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në JMD Ndryshimet Ndryshimet %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 156.27441788 JMD - -
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 156.44555695 JMD +0.17113907 JMD +0.10951189 %
Februar 23, 2024 e premte 1 USD = 157.08451147 JMD +0.63895452 JMD +0.40841973 %
Februar 22, 2024 e enjte 1 USD = 156.17679213 JMD -0.90771934 JMD -0.57785413 %
Februar 21, 2024 e mërkurë 1 USD = 156.44555695 JMD +0.26876482 JMD +0.17209011 %
Februar 20, 2024 e marte 1 USD = 156.83814304 JMD +0.39258609 JMD +0.25094103 %
Februar 19, 2024 e hënë 1 USD = 156.47003599 JMD -0.36810705 JMD -0.23470505 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYJMD
USD11.08341.26790.74150.00660.0064
EUR0.923111.17030.68440.00610.0059
GBP0.78870.854510.58480.00520.0050
CAD1.34871.46111.710010.00900.0086
JPY150.4850163.0302190.7999111.582010.9630
JMD156.2682169.2955198.1323115.87011.03841

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar xhamajkanik (JMD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to JMD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar xhamajkanik është monedha në Xhamaika. Simbol për USD është $. Simbol për JMD është J$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Februar 25, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar xhamajkanik është përditësuar të fundit në Februar 25, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. JMD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar xhamajkanik = 156,27.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.