Friday 01 March 2024

1 USD në TRY - Shtetet e Bashkuara Dollar në Lira turke konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Lira turke. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 01.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Lira turke ose Lira turke për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Lira turke kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Lira turke?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

31,38 Lira turke

1 USD = 31,38 TRY

1 TRY = 0,0319 USD

Shtetet e Bashkuara DollarLira turke conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 1 mars 2024 në 4:35:10 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Lira turke = 31,38

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Lira turke

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Lira turke me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Lira turke (TRY) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to TRY (Lira turke) ✅ USD to TRY Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Lira turke (TRY) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Lira turke ( TRY )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Lira turke në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në TRY Ndryshimet Ndryshimet %
März 1, 2024 e premte 1 USD = 31.38140965 TRY - -
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 31.22073057 TRY -0.16067909 TRY -0.51201998 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 31.15555971 TRY -0.06517086 TRY -0.20874225 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 31.13228106 TRY -0.02327865 TRY -0.07471747 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 31.10226424 TRY -0.03001682 TRY -0.09641702 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 30.81854043 TRY -0.28372381 TRY -0.91222880 %
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 30.81854043 TRY - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYTRY
USD11.08061.26240.73700.00670.0320
EUR0.925411.16820.68200.00620.0296
GBP0.79210.856010.58380.00530.0253
CAD1.35681.46631.712910.00900.0434
JPY149.9929162.0897189.3539110.546614.7937
TRY31.289333.812739.500223.06060.20861

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Lira turke (TRY)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to TRY kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Lira turke është monedha në Turqi. Simbol për USD është $. Simbol për TRY është ₺. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 01, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Lira turke është përditësuar të fundit në März 01, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. TRY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Lira turke = 31,38.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.