Friday 21 June 2024

1 USD në ISK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Crown Islandeze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Crown Islandeze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Crown Islandeze ose Crown Islandeze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Crown Islandeze kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Crown Islandeze?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

139,39 Crown Islandeze

1 USD = 139,39 ISK

1 ISK = 0,00717 USD

Shtetet e Bashkuara DollarCrown Islandeze conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 qershor 2024 në 9:20:15 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Crown Islandeze = 139,39

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Crown Islandeze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Crown Islandeze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Crown Islandeze (ISK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to ISK (Crown Islandeze) ✅ USD to ISK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Crown Islandeze (ISK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Crown Islandeze ( ISK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Crown Islandeze në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në ISK Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 21, 2024 e premte 1 USD = 139.39224979 ISK - -
Juni 20, 2024 e enjte 1 USD = 139.31457230 ISK -0.07767749 ISK -0.05572583 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 139.04338154 ISK -0.27119077 ISK -0.19466073 %
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 139.31457230 ISK +0.27119077 ISK +0.19504040 %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 139.76240391 ISK +0.44783161 ISK +0.32145353 %
Juni 16, 2024 të dielën 1 USD = 139.62580285 ISK -0.13660106 ISK -0.09773806 %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 139.62580285 ISK - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYISK
USD11.07161.26530.73090.00630.0072
EUR0.933211.18070.68210.00590.0067
GBP0.79030.846910.57770.00500.0057
CAD1.36811.46611.731110.00860.0098
JPY158.9045170.2883201.0635116.146811.1401
ISK139.3801149.3652176.3591101.87600.87711

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Crown Islandeze (ISK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to ISK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Crown Islandeze është monedha në Islandë. Simbol për USD është $. Simbol për ISK është kr. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Crown Islandeze është përditësuar të fundit në Juni 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. ISK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Crown Islandeze = 139,39.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.