Sunday 21 April 2024

1 USD në MZN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Metical Mozambik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Metical Mozambik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Metical Mozambik ose Metical Mozambik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Metical Mozambik kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Metical Mozambik?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

63,50 Metical Mozambik

1 USD = 63,50 MZN

1 MZN = 0,0157 USD

Shtetet e Bashkuara DollarMetical Mozambik conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 prill 2024 në 9:05:10 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Metical Mozambik = 63,50

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Metical Mozambik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Metical Mozambik me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Metical Mozambik (MZN) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MZN (Metical Mozambik) ✅ USD to MZN Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Metical Mozambik (MZN) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Metical Mozambik ( MZN )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Metical Mozambik në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MZN Ndryshimet Ndryshimet %
April 21, 2024 të dielën 1 USD = 63.50415952 MZN - -
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 63.50415952 MZN - -
April 19, 2024 e premte 1 USD = 63.50415952 MZN - -
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 63.50012700 MZN -0.00403252 MZN -0.00635001 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 63.49609499 MZN -0.00403201 MZN -0.00634961 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 63.50012700 MZN +0.00403201 MZN +0.00635001 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 63.50819256 MZN +0.00806556 MZN +0.01270164 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMZN
USD11.06671.23690.72470.00650.0157
EUR0.937511.15960.67940.00610.0148
GBP0.80850.862410.58590.00520.0127
CAD1.38001.47191.706910.00890.0217
JPY154.6250164.9327191.2557112.051212.4349
MZN63.503767.737078.547746.01890.41071

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Metical Mozambik (MZN)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MZN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Metical Mozambik është monedha në Mozambik. Simbol për USD është $. Simbol për MZN është MT. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Metical Mozambik është përditësuar të fundit në April 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MZN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Metical Mozambik = 63,50.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.