USD në MZN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Metical Mozambik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Metical Mozambik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.05.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Metical Mozambik ose Metical Mozambik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Metical Mozambik kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.05.2022 13:52
1 USD ($)
=
63,82198 MZN (MT)
1 USD = 63,821978 MZN
0,015669 USD = 1 MZN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Metical Mozambik?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Metical Mozambik = 63,82

Konvertimi USD në Metical Mozambik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Metical Mozambik me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMZN
USD11.046981.245620.773080.007720.01567
EUR0.9551311.189730.738400.007380.01496
GBP0.802810.8405210.620640.006200.01258
CAD1.293521.354291.6112410.009990.02027
JPY129.49450135.57788161.30155100.1101612.02874
MZN63.8299966.8285879.5082149.345960.492921

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Metical Mozambik (MZN)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to MZN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Metical Mozambik është monedha në Mozambik. Simbol për USD është $. Simbol për MZN është MT. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 17, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Metical Mozambik është përditësuar të fundit në Mai 17, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MZN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Metical Mozambik = 63,82.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.