Wednesday 19 June 2024

1 USD në BRL - Shtetet e Bashkuara Dollar në Real Brazilian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Real Brazilian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Real Brazilian ose Real Brazilian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Real Brazilian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Real Brazilian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

5,41 Real Brazilian

1 USD = 5,41 BRL

1 BRL = 0,185 USD

Shtetet e Bashkuara DollarReal Brazilian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 18 qershor 2024 në 7:05:19 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Real Brazilian = 5,41

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Real Brazilian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Real Brazilian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Real Brazilian (BRL) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BRL (Real Brazilian) ✅ USD to BRL Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Real Brazilian (BRL) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Real Brazilian ( BRL )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Real Brazilian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BRL Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 5.40619442 BRL - -
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 5.41318869 BRL +0.00699428 BRL +0.12937521 %
Juni 16, 2024 të dielën 1 USD = 5.37729812 BRL -0.03589057 BRL -0.66302086 %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 5.35048342 BRL -0.02681471 BRL -0.49866505 %
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 5.35965998 BRL +0.00917657 BRL +0.17150912 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 5.37819465 BRL +0.01853466 BRL +0.34581792 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 5.39060310 BRL +0.01240845 BRL +0.23071781 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBRL
USD11.07371.27310.72880.00630.1838
EUR0.931411.18570.67880.00590.1712
GBP0.78550.843410.57250.00500.1444
CAD1.37201.47321.746710.00870.2522
JPY157.8530169.4884200.9591115.0507129.0102
BRL5.44135.84246.92723.96590.03451

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Real Brazilian (BRL)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BRL kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Real Brazilian është monedha në Brazil. Simbol për USD është $. Simbol për BRL është R$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 19, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Real Brazilian është përditësuar të fundit në Juni 19, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BRL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Real Brazilian = 5,41.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.