Thursday 29 February 2024

1 USD në IQD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar irakian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dinar irakian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.02.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dinar irakian ose Dinar irakian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dinar irakian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar irakian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1.307,19 Dinar irakian

1 USD = 1.307,19 IQD

1 IQD = 0,000765 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDinar irakian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 28 shkurt 2024 në 10:00:15 e pasdites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dinar irakian = 1.307,19

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dinar irakian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dinar irakian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dinar irakian (IQD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to IQD (Dinar irakian) ✅ USD to IQD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dinar irakian (IQD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dinar irakian ( IQD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar irakian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në IQD Ndryshimet Ndryshimet %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 1,312.145394 IQD - -
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 1,310.170038 IQD -1.975356 IQD -0.150544 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 1,311.27383 IQD +1.10379 IQD +0.08425 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 1,308.817423 IQD -2.456407 IQD -0.187330 %
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 1,310 IQD +1 IQD -
Februar 23, 2024 e premte 1 USD = 1,313.636028 IQD +3.636028 IQD +0.277559 %
Februar 22, 2024 e enjte 1 USD = 1,306.707185 IQD -6.928843 IQD -0.527455 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYIQD
USD11.08391.26680.73640.00670.0008
EUR0.922611.16870.67940.00620.0007
GBP0.78940.855610.58130.00530.0006
CAD1.35801.47181.720210.00910.0010
JPY149.8265162.3924189.7931110.332410.1145
IQD1,308.26621,417.99031,657.2499963.40918.73191

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dinar irakian (IQD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to IQD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dinar irakian është monedha në Irak. Simbol për USD është $. Simbol për IQD është د.ع. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Februar 29, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dinar irakian është përditësuar të fundit në Februar 29, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. IQD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar irakian = 1.307,19.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.