Thursday 20 June 2024

1 USD në MXN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso meksikane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso meksikane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso meksikane ose Peso meksikane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Peso meksikane kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso meksikane?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

18,42 Peso meksikane

1 USD = 18,42 MXN

1 MXN = 0,0543 USD

Shtetet e Bashkuara DollarPeso meksikane conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 19 qershor 2024 në 7:10:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Peso meksikane = 18,42

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Peso meksikane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Peso meksikane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Peso meksikane (MXN) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MXN (Peso meksikane) ✅ USD to MXN Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Peso meksikane (MXN) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Peso meksikane ( MXN )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso meksikane në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MXN Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 18.41281532 MXN - -
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 18.40027968 MXN -0.01253564 MXN -0.06808103 %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 18.50172991 MXN +0.10145023 MXN +0.55135155 %
Juni 16, 2024 të dielën 1 USD = 18.46483372 MXN -0.03689619 MXN -0.19942020 %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 18.46483372 MXN - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 18.46551565 MXN +0.00068193 MXN +0.00369310 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 18.57838219 MXN +0.11286654 MXN +0.61122877 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMXN
USD11.07501.27210.72950.00630.0543
EUR0.930311.18340.67860.00590.0505
GBP0.78610.845010.57340.00500.0427
CAD1.37081.47361.743810.00870.0744
JPY158.0050169.8495201.0025115.264718.5741
MXN18.428219.809623.443013.44340.11661

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Peso meksikane (MXN)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MXN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Peso meksikane është monedha në Meksikë. Simbol për USD është $. Simbol për MXN është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso meksikane është përditësuar të fundit në Juni 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MXN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso meksikane = 18,42.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.