Sunday 21 April 2024

1 USD në BWP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Botsvanë Pula konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Botsvanë Pula. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Botsvanë Pula ose Botsvanë Pula për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Botsvanë Pula kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Botsvanë Pula?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

13,86 Botsvanë Pula

1 USD = 13,86 BWP

1 BWP = 0,0722 USD

Shtetet e Bashkuara DollarBotsvanë Pula conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 prill 2024 në 6:00:14 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Botsvanë Pula = 13,86

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Botsvanë Pula

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Botsvanë Pula me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Botsvanë Pula (BWP) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to BWP (Botsvanë Pula) ✅ USD to BWP Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Botsvanë Pula (BWP) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Botsvanë Pula ( BWP )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Botsvanë Pula në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në BWP Ndryshimet Ndryshimet %
April 21, 2024 të dielën 1 USD = 13.85886136 BWP - -
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 13.89004639 BWP +0.03118504 BWP +0.22501875 %
April 19, 2024 e premte 1 USD = 13.86097443 BWP -0.02907197 BWP -0.20930071 %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 13.78169791 BWP -0.07927652 BWP -0.57194046 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 13.82705124 BWP +0.04535334 BWP +0.32908382 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 13.84389623 BWP +0.01684498 BWP +0.12182629 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 13.72288016 BWP -0.12101607 BWP -0.87414747 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYBWP
USD11.06671.23690.72470.00650.0722
EUR0.937511.15960.67940.00610.0676
GBP0.80850.862410.58590.00520.0583
CAD1.38001.47191.706910.00890.0996
JPY154.6250164.9327191.2557112.0512111.1572
BWP13.858814.782617.141910.04300.08961

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Botsvanë Pula (BWP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to BWP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Botsvanë Pula është monedha në Botsvanë. Simbol për USD është $. Simbol për BWP është P. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Botsvanë Pula është përditësuar të fundit në April 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BWP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Botsvanë Pula = 13,86.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.