Friday 19 April 2024

1 USD до XAU - САД долар до Злато (троја унца) валута конвертор

Нашиот САД долар до Злато (троја унца) конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Злато (троја унца) или Злато (троја унца) за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Злато (троја унца) калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Злато (троја унца)?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,000420 Злато (троја унца)

1 USD = 0,000420 XAU

1 XAU = 2.380,95 USD

САД долар до Злато (троја унца) conversion - Курсна листа на ажурирани: 18 април 2024 13:45:12 CEST

САД долар курсот до Злато (троја унца) = 0,000420

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Злато (троја унца)

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Злато (троја унца) со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Злато (троја унца) (XAU) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до XAU (Злато (троја унца)) ✅ USD до XAU Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Злато (троја унца) (XAU) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Злато (троја унца) ( XAU )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Злато (троја унца) во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до XAU Промени Промени %
April 18, 2024 четврток 1 USD = 0.00042081 XAU - -
April 17, 2024 среда 1 USD = 0.00041974 XAU -0.00000107 XAU -0.25331439 %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 0.00042165 XAU +0.00000191 XAU +0.45475053 %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 0.00042455 XAU +0.00000290 XAU +0.68798624 %
April 14, 2024 недела 1 USD = 0.00042655 XAU +0.00000200 XAU +0.47026958 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 0.00042683 XAU +0.00000028 XAU +0.06573163 %
April 12, 2024 петок 1 USD = 0.00041735 XAU -0.00000948 XAU -2.22010764 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXAU
USD11.06601.24390.72690.00652,380.9524
EUR0.938111.16690.68190.00612,233.6071
GBP0.80390.857010.58440.00521,914.1190
CAD1.37571.46651.711210.00893,275.5238
JPY154.6070164.8060192.3140112.38261368,111.9024
XAU0.00040.00040.00050.00030.00001

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Злато (троја унца) (XAU)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до XAU калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Злато (троја унца) е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за XAU е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 19, 2024. Девизниот курс за Злато (троја унца) беше последен пат ажуриран на April 19, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XAU има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Злато (троја унца) = 0,000420.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.