Sunday 23 June 2024

1 USD до NIO - САД долар до Никарагва Кордоба валута конвертор

Нашиот САД долар до Никарагва Кордоба конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Никарагва Кордоба или Никарагва Кордоба за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Никарагва Кордоба калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Никарагва Кордоба?

Amount
From
To

1 САД долар =

36,74 Никарагва Кордоба

1 USD = 36,74 NIO

1 NIO = 0,0272 USD

САД долар до Никарагва Кордоба conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 јуни 2024 19:30:17 CEST

САД долар курсот до Никарагва Кордоба = 36,74

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Никарагва Кордоба

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Никарагва Кордоба со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Никарагва Кордоба (NIO) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до NIO (Никарагва Кордоба) ✅ USD до NIO Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Никарагва Кордоба (NIO) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Никарагва Кордоба ( NIO )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Никарагва Кордоба во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до NIO Промени Промени %
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 36.73499376 NIO - -
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 36.73499376 NIO - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 36.88403659 NIO +0.14904283 NIO +0.40572440 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 36.82156271 NIO -0.06247388 NIO -0.16937919 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 36.74174229 NIO -0.07982041 NIO -0.21677628 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 36.71611103 NIO -0.02563126 NIO -0.06976061 %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 36.79175865 NIO +0.07564762 NIO +0.20603385 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNIO
USD11.07041.26540.73000.00630.0272
EUR0.934311.18220.68200.00580.0254
GBP0.79030.845910.57690.00490.0215
CAD1.37001.46641.733510.00860.0373
JPY159.7750171.0196202.1714116.628414.3493
NIO36.735639.321046.483526.81530.22991

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Никарагва Кордоба (NIO)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NIO калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Никарагва Кордоба е валута во Никарагва. Симболот за USD е $. Симболот за NIO е C$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 23, 2024. Девизниот курс за Никарагва Кордоба беше последен пат ажуриран на Juni 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NIO има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Никарагва Кордоба = 36,74.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.