Sunday 10 December 2023

1 USD до IMP - САД долар до Манкс фунта валута конвертор

Нашиот САД долар до Манкс фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 10.12.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Манкс фунта или Манкс фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Манкс фунта калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Манкс фунта?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,805 Манкс фунта

1 USD = 0,805 IMP

1 IMP = 1,24 USD

САД долар до Манкс фунта conversion - Курсна листа на ажурирани: 17 ноември 2023 11:46:50 CET

САД долар курсот до Манкс фунта = 0,805

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Манкс фунта

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Манкс фунта со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Манкс фунта (IMP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до IMP (Манкс фунта) ✅ USD до IMP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Манкс фунта (IMP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Манкс фунта ( IMP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Манкс фунта во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до IMP Промени Промени %
Dezember 4, 2023 понеделник 1 USD = 0.805105 IMP - -
Dezember 5, 2023 вторник 1 USD = 0.805105 IMP - -
Dezember 6, 2023 среда 1 USD = 0.805105 IMP - -
Dezember 7, 2023 четврток 1 USD = 0.805105 IMP - -
Dezember 8, 2023 петок 1 USD = 0.805105 IMP - -
Dezember 9, 2023 сабота 1 USD = 0.805105 IMP - -
Dezember 10, 2023 недела 1 USD = 0.805105 IMP - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYIMP
USD11.09491.25480.73280.00691.2537
EUR0.913311.14600.66930.00631.1450
GBP0.79690.872610.58400.00550.9991
CAD1.36461.49411.712210.00941.7107
JPY144.8640158.6154181.7753106.16251181.6158
IMP0.79760.87341.00090.58450.00551

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Манкс фунта (IMP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до IMP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Манкс фунта е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за IMP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Dezember 10, 2023. Девизниот курс за Манкс фунта беше последен пат ажуриран на Dezember 10, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија IMP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Манкс фунта = 0,805.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.