Monday 26 February 2024

1 USD до PHP - САД долар до Филипински пезос валута конвертор

Нашиот САД долар до Филипински пезос конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.02.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Филипински пезос или Филипински пезос за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Филипински пезос калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Филипински пезос?

Amount
From
To

1 САД долар =

56,13 Филипински пезос

1 USD = 56,13 PHP

1 PHP = 0,0178 USD

САД долар до Филипински пезос conversion - Курсна листа на ажурирани: 26 февруари 2024 09:15:13 CET

САД долар курсот до Филипински пезос = 56,13

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Филипински пезос

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Филипински пезос со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Филипински пезос (PHP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до PHP (Филипински пезос) ✅ USD до PHP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Филипински пезос (PHP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Филипински пезос ( PHP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Филипински пезос во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до PHP Промени Промени %
Februar 26, 2024 понеделник 1 USD = 55.97850425 PHP - -
Februar 25, 2024 недела 1 USD = 55.93466831 PHP -0.04383595 PHP -0.07830854 %
Februar 24, 2024 сабота 1 USD = 55.93466831 PHP - -
Februar 23, 2024 петок 1 USD = 55.89714925 PHP -0.03751906 PHP -0.06707658 %
Februar 22, 2024 четврток 1 USD = 55.87840858 PHP -0.01874066 PHP -0.03352705 %
Februar 21, 2024 среда 1 USD = 55.90652429 PHP +0.02811571 PHP +0.05031587 %
Februar 20, 2024 вторник 1 USD = 56.08524958 PHP +0.17872529 PHP +0.31968592 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYPHP
USD11.08211.26790.74020.00660.0178
EUR0.924111.17170.68400.00610.0165
GBP0.78870.853510.58380.00520.0141
CAD1.35101.46191.713010.00900.0241
JPY150.6350163.0046190.9940111.499312.6863
PHP56.076060.680871.100241.50720.37231

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Филипински пезос (PHP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до PHP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Филипински пезос е валута во Филипини. Симболот за USD е $. Симболот за PHP е ₱. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Februar 26, 2024. Девизниот курс за Филипински пезос беше последен пат ажуриран на Februar 26, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PHP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Филипински пезос = 56,13.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.