Friday 01 March 2024

1 USD до HKD - САД долар до Хонг Конг долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Хонг Конг долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.03.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хонг Конг долар или Хонг Конг долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Хонг Конг долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Хонг Конг долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

7,83 Хонг Конг долар

1 USD = 7,83 HKD

1 HKD = 0,128 USD

САД долар до Хонг Конг долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 29 февруари 2024 09:30:32 CET

САД долар курсот до Хонг Конг долар = 7,83

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Хонг Конг долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Хонг Конг долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Хонг Конг долар (HKD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до HKD (Хонг Конг долар) ✅ USD до HKD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Хонг Конг долар (HKD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Хонг Конг долар ( HKD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Хонг Конг долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до HKD Промени Промени %
Februar 29, 2024 четврток 1 USD = 7.82711469 HKD - -
Februar 28, 2024 среда 1 USD = 7.82656336 HKD -0.00055133 HKD -0.00704391 %
Februar 27, 2024 вторник 1 USD = 7.82374664 HKD -0.00281672 HKD -0.03598923 %
Februar 26, 2024 понеделник 1 USD = 7.82454246 HKD +0.00079582 HKD +0.01017191 %
Februar 25, 2024 недела 1 USD = 7.82282858 HKD -0.00171388 HKD -0.02190392 %
Februar 24, 2024 сабота 1 USD = 7.82203310 HKD -0.00079548 HKD -0.01016864 %
Februar 23, 2024 петок 1 USD = 7.82442001 HKD +0.00238691 HKD +0.03051524 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYHKD
USD11.08061.26240.73700.00670.1277
EUR0.925411.16820.68200.00620.1182
GBP0.79210.856010.58380.00530.1012
CAD1.35681.46631.712910.00900.1733
JPY149.9929162.0897189.3539110.5466119.1597
HKD7.82868.45999.88295.76970.05221

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Хонг Конг долар (HKD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до HKD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Хонг Конг долар е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за HKD е HK$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на März 01, 2024. Девизниот курс за Хонг Конг долар беше последен пат ажуриран на März 01, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Хонг Конг долар = 7,83.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.