Sunday 16 June 2024

1 USD до STD - САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра валута конвертор

Нашиот САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сао Томе и Принсипе Добра или Сао Томе и Принсипе Добра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра?

Amount
From
To

1 САД долар =

20.697,98 Сао Томе и Принсипе Добра

1 USD = 20.697,98 STD

1 STD = 0,0000483 USD

САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 јуни 2024 18:50:14 CEST

САД долар курсот до Сао Томе и Принсипе Добра = 20.697,98

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Сао Томе и Принсипе Добра

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Сао Томе и Принсипе Добра со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Сао Томе и Принсипе Добра (STD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до STD (Сао Томе и Принсипе Добра) ✅ USD до STD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Сао Томе и Принсипе Добра (STD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Сао Томе и Принсипе Добра ( STD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Сао Томе и Принсипе Добра во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до STD Промени Промени %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 20,697.98104235 STD - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 20,697.98104235 STD - -
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 20,697.98104235 STD - -
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 20,697.98104235 STD - -
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 20,697.98104235 STD - -
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 20,697.98104235 STD - -
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 20,697.98104235 STD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSTD
USD11.07201.26590.72720.00640.0000
EUR0.932911.18090.67840.00590.0000
GBP0.78990.846810.57440.00500.0000
CAD1.37521.47411.740910.00870.0001
JPY157.4050168.7356199.2668114.463910.0076
STD20,697.981022,187.898426,202.596215,051.4351131.49501

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Сао Томе и Принсипе Добра (STD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до STD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Сао Томе и Принсипе Добра е валута во Сао Томе и Принсипе. Симболот за USD е $. Симболот за STD е Db. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 16, 2024. Девизниот курс за Сао Томе и Принсипе Добра беше последен пат ажуриран на Juni 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија STD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра = 20.697,98.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.