USD до NAD - САД долар до Намибиски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Намибиски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.06.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Намибиски долар или Намибиски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Намибиски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 26.06.2022 14:59
1 USD ($)
=
15,80612 NAD ($)
1 USD = 15,806119 NAD
0,063267 USD = 1 NAD

Кој е тековниот курс за САД долар до Намибиски долар?

САД долар курсот до Намибиски долар = 15,81

Конверзија USD во Намибиски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Намибиски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNAD
USD11.055691.226450.775690.007400.06321
EUR0.9472511.161760.734770.007010.05988
GBP0.815360.8607710.632470.006030.05154
CAD1.289181.360971.5811110.009530.08149
JPY135.21039142.73992165.82886104.8813318.54660
NAD15.8203816.7013719.4029112.271710.117011

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Намибиски долар (NAD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до NAD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Намибиски долар е валута во Намибија. Симболот за USD е $. Симболот за NAD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 27, 2022. Девизниот курс за Намибиски долар беше последен пат ажуриран на Juni 27, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Намибиски долар = 15,81.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.