Monday 02 October 2023

USD до KHR - САД долар до Камбоџански Рил валута конвертор

Нашиот САД долар до Камбоџански Рил конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Камбоџански Рил или Камбоџански Рил за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Камбоџански Рил калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Камбоџански Рил?

Amount
From
To

1 САД долар =

4.126,75 Камбоџански Рил

1 USD = 4.126,75 KHR

1 KHR = 0,000242 USD

САД долар до Камбоџански Рил conversion - Курсна листа на ажурирани: 27.09.2023 08:31

САД долар курсот до Камбоџански Рил = 4.126,75

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Камбоџански Рил

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Камбоџански Рил со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKHR
USD11.05681.21920.73680.00670.0002
EUR0.946311.15370.69720.00630.0002
GBP0.82020.866810.60440.00550.0002
CAD1.35711.43421.654610.00910.0003
JPY149.7804158.2875182.6151110.365510.0362
KHR4,139.45214,374.56305,046.89983,050.151527.63681

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Камбоџански Рил (KHR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KHR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Камбоџански Рил е валута во Камбоџа. Симболот за USD е $. Симболот за KHR е ៛. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 02, 2023. Девизниот курс за Камбоџански Рил беше последен пат ажуриран на Oktober 02, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KHR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Камбоџански Рил = 4.126,75.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.