10 USD до KGS - САД долар до Kyrgystani Som валута конвертор

Нашиот САД долар до Kyrgystani Som конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Kyrgystani Som или Kyrgystani Som за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Kyrgystani Som калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.07.2020 19:03
10 USD ($)
=
775,10100 KGS (лв)
1 USD = 77,510100 KGS
0,012902 USD = 1 KGS

Кој е тековниот курс за САД долар до Kyrgystani Som?

САД долар курсот до Kyrgystani Som = 77,51

Конверзија USD во Kyrgystani Som

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Kyrgystani Som со количина 10 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKGS
USD11.140551.255130.734540.009330.01290
EUR0.8767711.100460.644020.008180.01131
GBP0.796730.9087110.585230.007430.01028
CAD1.361411.552751.7087410.012700.01756
JPY107.20202122.26927134.5525178.7436711.38308
KGS77.5098088.4038097.2849056.933680.723031

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Kyrgystani Som (KGS)

USD до KGS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Kyrgystani Som е валута во Киргистан. Симболот за USD е $. Симболот за KGS е лв. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 15, 2020. Девизниот курс за Kyrgystani Som беше последен пат ажуриран на Juli 15, 2020. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KGS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Kyrgystani Som = 77,51.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.