Monday 15 April 2024

1 USD në SCR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Seychellois konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupee Seychellois. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupee Seychellois ose Rupee Seychellois për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupee Seychellois kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Seychellois?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

14,55 Rupee Seychellois

1 USD = 14,55 SCR

1 SCR = 0,0687 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRupee Seychellois conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 14 prill 2024 në 1:25:10 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupee Seychellois = 14,55

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rupee Seychellois

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupee Seychellois me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rupee Seychellois (SCR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to SCR (Rupee Seychellois) ✅ USD to SCR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rupee Seychellois (SCR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rupee Seychellois ( SCR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Seychellois në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në SCR Ndryshimet Ndryshimet %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 14.54587770 SCR - -
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 13.40967911 SCR -1.13619859 SCR -7.81113808 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 13.43869268 SCR +0.02901358 SCR +0.21636295 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 13.40770138 SCR -0.03099130 SCR -0.23061246 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 13.79500621 SCR +0.38730482 SCR +2.88867430 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 13.42696403 SCR -0.36804218 SCR -2.66793775 %
April 8, 2024 e hënë 1 USD = 13.38276033 SCR -0.04420370 SCR -0.32921590 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYSCR
USD11.06711.24480.72590.00650.0687
EUR0.937211.16660.68030.00610.0644
GBP0.80330.857210.58310.00520.0552
CAD1.37761.46991.714810.00900.0947
JPY153.1685163.4408190.6705111.1891110.5301
SCR14.545815.521318.107210.55920.09501

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupee Seychellois (SCR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to SCR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupee Seychellois është monedha në Seychelles. Simbol për USD është $. Simbol për SCR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 15, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupee Seychellois është përditësuar të fundit në April 15, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SCR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Seychellois = 14,55.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.