Monday 24 June 2024

1 USD në DKK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone daneze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Krone daneze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Krone daneze ose Krone daneze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Krone daneze kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone daneze?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

6,96 Krone daneze

1 USD = 6,96 DKK

1 DKK = 0,144 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKrone daneze conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 qershor 2024 në 7:35:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Krone daneze = 6,96

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Krone daneze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Krone daneze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Krone daneze (DKK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to DKK (Krone daneze) ✅ USD to DKK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Krone daneze (DKK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Krone daneze ( DKK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone daneze në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në DKK Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 24, 2024 e hënë 1 USD = 6.95328091 DKK - -
Juni 23, 2024 të dielën 1 USD = 6.97442478 DKK +0.02114388 DKK +0.30408492 %
Juni 22, 2024 e shtune 1 USD = 6.97442478 DKK - -
Juni 21, 2024 e premte 1 USD = 6.97919502 DKK +0.00477024 DKK +0.06839611 %
Juni 20, 2024 e enjte 1 USD = 6.95947498 DKK -0.01972004 DKK -0.28255468 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 6.94251597 DKK -0.01695901 DKK -0.24368231 %
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 6.94536085 DKK +0.00284488 DKK +0.04097763 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYDKK
USD11.07271.26810.73130.00630.1437
EUR0.932211.18210.68170.00580.1340
GBP0.78860.845910.57660.00490.1134
CAD1.36751.46701.734210.00860.1966
JPY159.7105171.3274202.5344116.7897122.9583
DKK6.95667.46268.82195.08700.04361

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Krone daneze (DKK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to DKK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Krone daneze është monedha në Danimarkë. Simbol për USD është $. Simbol për DKK është kr.. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 24, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Krone daneze është përditësuar të fundit në Juni 24, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. DKK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone daneze = 6,96.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.