USD në DKK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone daneze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Krone daneze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Krone daneze ose Krone daneze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Krone daneze kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 21.01.2022 07:24
1 USD ($)
=
6,57167 DKK (kr.)
1 USD = 6,571670 DKK
0,152168 USD = 1 DKK

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone daneze?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Krone daneze = 6,57

Konvertimi USD në Krone daneze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Krone daneze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDKK
USD11.133291.356620.798910.008780.15227
EUR0.8823911.197060.704950.007750.13436
GBP0.737130.8353810.588900.006470.11224
CAD1.251711.418551.6980910.010990.19059
JPY113.92799129.11369154.5572191.01824117.34751
DKK6.567407.442788.909485.246760.057651

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Krone daneze (DKK)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to DKK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Krone daneze është monedha në Danimarkë. Simbol për USD është $. Simbol për DKK është kr.. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 21, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Krone daneze është përditësuar të fundit në Januar 21, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. DKK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone daneze = 6,57.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.