EUR до USD - евра до САД долар валута конвертор

Нашиот евра до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.07.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од евра. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

евра до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 22.07.2019 12:01
1 EUR (€)
=
1,12192 USD ($)
1 EUR = 1,121920 USD
0,891329 EUR = 1 USD

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

EUR до USD калкулатор на девизниот курс

На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за EUR е €. Симболот за USD е $. Стапката на размена за евра беше последно ажурирана на Juli 22, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Juli 22, 2019. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.