INR до CHF - Индиски рупија до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Индиски рупија до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 06.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Индиски рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Индиски рупија до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 06.08.2020 16:11
1 INR (₹)
=
0,01216 CHF (CHF)
1 INR = 0,012156 CHF
82,261872 INR = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Индиски рупија до Швајцарскиот франк?

Индиски рупија курсот до Швајцарскиот франк = 0,01

Конверзија INR во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута INR и целната валута Швајцарскиот франк со количина 1 INR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFINR
USD11.187301.312310.753320.009471.101880.01336
EUR0.8422511.105290.634480.007980.928050.01126
GBP0.762020.9047410.574040.007220.839650.01018
CAD1.327461.576101.7420410.012571.462700.01774
JPY105.59450125.37267138.5727479.546281116.352451.41108
CHF0.907541.077521.190970.683670.0085910.01213
INR74.8322088.8484998.2030556.372470.7086882.456091

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

INR до CHF калкулатор на девизниот курс

На Индиски рупија е валута во Индија. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за INR е ₹. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Индиски рупија беше последно ажурирана на August 06, 2020. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на August 06, 2020. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Индиски рупија до Швајцарскиот франк = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.