INR në CHF - Rupia indiane në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rupia indiane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 07.04.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rupia indiane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rupia indiane to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 07.04.2020 01:05
1 INR (₹)
=
0,01289 CHF (CHF)
1 INR = 0,012887 CHF
77,595773 INR = 1 CHF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rupia indiane në Franc zviceran?

Rupia indiane kurs në Franc zviceran = 0,01

Konvertimi INR në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore INR dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 1 INR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFINR
USD11.080021.230910.708400.009161.022680.01317
EUR0.9259111.139710.655910.008490.946900.01220
GBP0.812410.8774210.575500.007450.830830.01070
CAD1.411641.524611.7376110.012941.443650.01859
JPY109.11199117.84361134.3073877.294491111.586421.43712
CHF0.977831.056071.203620.692690.0089610.01288
INR75.9238081.9995693.4556153.784110.6958377.645591

Vendet që paguajnë me Rupia indiane (INR)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

nga INR to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

Rupia indiane është monedha në Indi. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për INR është ₹. Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për Rupia indiane u ndryshua së fundmi në April 07, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në April 07, 2020. INR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rupia indiane në Franc zviceran = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.