JMD до CNY - Јамајкански долар до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Јамајкански долар до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.11.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Јамајкански долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Јамајкански долар до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.11.2020 19:05
1 JMD (J$)
=
0,04467 CNY (¥)
1 JMD = 0,044675 CNY
22,384034 JMD = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Јамајкански долар до Кинески Јуан?

Јамајкански долар курсот до Кинески Јуан = 0,04

Конверзија JMD во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута JMD и целната валута Кинески Јуан со количина 1 JMD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYJMD
USD11.188261.335250.767830.009560.151700.00679
EUR0.8415711.123700.646180.008050.127670.00571
GBP0.748930.8899210.575050.007160.113610.00508
CAD1.302381.547561.7389910.012450.197580.00884
JPY104.57450124.26194139.6328180.29523115.864340.70983
CNY6.591807.832788.801685.061360.0630310.04474
JMD147.32403175.05959196.71399113.119511.4087922.349611

Земјите кои плаќаат со Јамајкански долар (JMD)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

JMD до CNY калкулатор на девизниот курс

На Јамајкански долар е валута во Јамајка. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за JMD е J$. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Јамајкански долар беше последно ажурирана на November 25, 2020. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на November 25, 2020. Факторот на конверзија JMD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Јамајкански долар до Кинески Јуан = 0,04.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.