1000 MDL до USD - Молдавски Лав до САД долар валута конвертор

Нашиот Молдавски Лав до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Молдавски Лав. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Молдавски Лав до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.09.2020 03:32
1000 MDL
=
59,92890 USD ($)
1 MDL = 0,059929 USD
16,686440 MDL = 1 USD

Кој е тековниот курс за Молдавски Лав до САД долар?

Молдавски Лав курсот до САД долар = 0,06

Конверзија MDL во САД долар

Ја избравте изворната валута MDL и целната валута САД долар со количина 1000 MDL. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMDL
USD11.186261.295380.757240.009580.06022
EUR0.8429911.091980.638340.008070.05076
GBP0.771980.9157610.584570.007390.04649
CAD1.320591.566561.7106610.012650.07952
JPY104.40402123.85039135.2427579.0589216.28684
MDL16.6067519.6999321.5120312.575300.159061

Земјите кои плаќаат со Молдавски Лав (MDL)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

MDL до USD калкулатор на девизниот курс

На Молдавски Лав е валута во Молдавија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за MDL е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Молдавски Лав беше последно ажурирана на September 19, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 19, 2020. Факторот на конверзија MDL има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Молдавски Лав до САД долар = 0,06.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.