NOK до BIF - Норвешкиот Крун до Бурундиски франк валута конвертор

Нашиот Норвешкиот Крун до Бурундиски франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.01.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Норвешкиот Крун. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бурундиски франк или Бурундиски франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Норвешкиот Крун до Бурундиски франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.01.2020 02:12
1 NOK (kr)
=
211,39100 BIF
1 NOK = 211,391000 BIF
0,004731 NOK = 1 BIF

Кој е тековниот курс за Норвешкиот Крун до Бурундиски франк?

Норвешкиот Крун курсот до Бурундиски франк = 211,39

Конверзија NOK во Бурундиски франк

Ја избравте изворната валута NOK и целната валута Бурундиски франк со количина 1 NOK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBIFNOK
USD11.109081.301550.765280.009080.000530.11222
EUR0.9016511.173540.690020.008190.000480.10119
GBP0.768320.8521210.587980.006980.000410.08622
CAD1.306711.449241.7007410.011860.000690.14664
JPY110.13404122.14749143.3449084.2837810.0585312.35975
BIF1,881.508702,086.744162,448.876701,439.8878917.083811211.15152
NOK8.910709.8826911.597726.819220.080910.004741

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

Земјите кои плаќаат со Бурундиски франк (BIF)

NOK до BIF калкулатор на девизниот курс

На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. На Бурундиски франк е валута во Бурунди. Симболот за NOK е kr. Симболот за BIF е . Стапката на размена за Норвешкиот Крун беше последно ажурирана на Januar 20, 2020. Девизниот курс за Бурундиски франк беше последен пат ажуриран на Januar 20, 2020. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BIF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Норвешкиот Крун до Бурундиски франк = 211,39.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.