10 NOK до BIF - Норвешкиот Крун до Бурундиски франк валута конвертор

Нашиот Норвешкиот Крун до Бурундиски франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.11.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Норвешкиот Крун. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бурундиски франк или Бурундиски франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Норвешкиот Крун до Бурундиски франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.11.2019 22:49
10 NOK (kr)
=
2.043,90000 BIF
1 NOK = 204,390000 BIF
0,004893 NOK = 1 BIF

Кој е тековниот курс за Норвешкиот Крун до Бурундиски франк?

Норвешкиот Крун курсот до Бурундиски франк = 204,39

Конверзија NOK во Бурундиски франк

Ја избравте изворната валута NOK и целната валута Бурундиски франк со количина 10 NOK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBIFNOK
USD11.107941.293710.756050.009220.000530.10953
EUR0.9025811.167680.682390.008320.000480.09886
GBP0.772970.8564010.584400.007120.000410.08466
CAD1.322671.465431.7111510.012190.000710.14487
JPY108.48796120.19774140.3520982.0219410.0580111.88228
BIF1,870.000002,071.840802,419.240071,413.8069217.236941204.81412
NOK9.1302310.1157111.811886.902880.084160.004881

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

Земјите кои плаќаат со Бурундиски франк (BIF)

NOK до BIF калкулатор на девизниот курс

На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. На Бурундиски франк е валута во Бурунди. Симболот за NOK е kr. Симболот за BIF е . Стапката на размена за Норвешкиот Крун беше последно ажурирана на November 20, 2019. Девизниот курс за Бурундиски франк беше последен пат ажуриран на November 20, 2019. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BIF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Норвешкиот Крун до Бурундиски франк = 204,39.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.