NOK до INR - Норвешкиот Крун до Индиски рупија валута конвертор

Нашиот Норвешкиот Крун до Индиски рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Норвешкиот Крун. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Индиски рупија или Индиски рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Норвешкиот Крун до Индиски рупија калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 23.09.2020 12:55
1 NOK (kr)
=
7,82843 INR (₹)
1 NOK = 7,828430 INR
0,127740 NOK = 1 INR

Кој е тековниот курс за Норвешкиот Крун до Индиски рупија?

Норвешкиот Крун курсот до Индиски рупија = 7,83

Конверзија NOK во Индиски рупија

Ја избравте изворната валута NOK и целната валута Индиски рупија со количина 1 NOK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYINRNOK
USD11.170561.271860.750800.009520.013600.10682
EUR0.8543011.086540.641410.008130.011620.09125
GBP0.786250.9203510.590320.007490.010690.08398
CAD1.331911.559071.6940010.012680.018110.14227
JPY105.01695122.92820133.5668778.8471811.4278811.21745
INR73.5474586.0914093.5420755.219740.7003417.85601
NOK9.3619310.9586611.907077.028980.089150.127291

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

NOK до INR калкулатор на девизниот курс

На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. На Индиски рупија е валута во Индија. Симболот за NOK е kr. Симболот за INR е ₹. Стапката на размена за Норвешкиот Крун беше последно ажурирана на September 23, 2020. Девизниот курс за Индиски рупија беше последен пат ажуриран на September 23, 2020. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Норвешкиот Крун до Индиски рупија = 7,83.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.