QAR до USD - Катар риал до САД долар валута конвертор

Нашиот Катар риал до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.02.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Катар риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Катар риал до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.02.2021 20:06
1 QAR (﷼)
=
0,27473 USD ($)
1 QAR = 0,274725 USD
3,640004 QAR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Катар риал до САД долар?

Катар риал курсот до САД долар = 0,27

Конверзија QAR во САД долар

Ја избравте изворната валута QAR и целната валута САД долар со количина 1 QAR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYQAR
USD11.217621.408060.794390.009530.27465
EUR0.8212811.156410.652410.007830.22556
GBP0.710200.8647510.564170.006770.19505
CAD1.258841.532781.7725210.011990.34574
JPY104.95298127.79274147.7805183.37310128.82529
QAR3.641004.433365.126772.892360.034691

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

QAR до USD калкулатор на девизниот курс

На Катар риал е валута во Катар. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за QAR е ﷼. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Катар риал беше последно ажурирана на Februar 24, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Februar 24, 2021. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Катар риал до САД долар = 0,27.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.