10 SGD до CHF - Сингапурски долар до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Сингапурски долар до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Сингапурски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Сингапурски долар до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 08:18
10 SGD ($)
=
0,00000 CHF (CHF)
1 SGD = CHF
inf SGD = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Сингапурски долар до Швајцарскиот франк?

Сингапурски долар курсот до Швајцарскиот франк =

Конверзија SGD во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута SGD и целната валута Швајцарскиот франк со количина 10 SGD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFSGD
USD11.190081.370850.798060.009121.081790.74527
EUR0.8402811.151900.670600.007660.909010.62624
GBP0.729470.8681310.582170.006650.789140.54366
CAD1.253041.491211.7177210.011431.355520.93385
JPY109.66204130.50655150.3302987.517141118.6316681.72817
CHF0.924391.100101.267200.737720.0084310.68892
SGD1.341791.596841.839391.070830.012241.451541

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

SGD до CHF калкулатор на девизниот курс

На Сингапурски долар е валута во Сингапур. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за SGD е $. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Сингапурски долар беше последно ажурирана на April 10, 2021. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на April 10, 2021. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Сингапурски долар до Швајцарскиот франк = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.