Tuesday 28 March 2023

THB до USD - Тајландски Бах до САД долар валута конвертор

Нашиот Тајландски Бах до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.03.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Тајландски Бах. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Тајландски Бах до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.03.2023 01:57
1 THB (฿)
=
0,02904 USD ($)
1 THB = 0,029044 USD
34,429967 THB = 1 USD

Кој е тековниот курс за Тајландски Бах до САД долар?

Тајландски Бах курсот до САД долар = 0,03

Конверзија THB во САД долар

Ја избравте изворната валута THB и целната валута САД долар со количина 1 THB. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTHB
USD11.078781.228430.730650.007600.02904
EUR0.9269711.138710.677290.007050.02692
GBP0.814050.8781810.594790.006190.02364
CAD1.368641.476471.6812710.010400.03975
JPY131.55150141.91559161.6012596.1184113.82078
THB34.4305037.1430642.2953125.156720.261731

Земјите кои плаќаат со Тајландски Бах (THB)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Тајландски Бах во други светски валути


THB до USD калкулатор на девизниот курс

На Тајландски Бах е валута во Тајланд. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за THB е ฿. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Тајландски Бах беше последно ажурирана на März 28, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 28, 2023. Факторот на конверзија THB има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Тајландски Бах до САД долар = 0,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.