TOP до USD - Тонгански Pa'anga до САД долар валута конвертор

Нашиот Тонгански Pa'anga до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.08.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Тонгански Pa'anga. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Тонгански Pa'anga до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 23.08.2019 12:31
1 TOP (T$)
=
0,43570 USD ($)
1 TOP = 0,435703 USD
2,295141 TOP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Тонгански Pa'anga до САД долар?

Тонгански Pa'anga курсот до САД долар = 0,44

Конверзија TOP во САД долар

Ја избравте изворната валута TOP и целната валута САД долар со количина 1 TOP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYTOP
USD11.108611.225110.753440.009390.43169
EUR0.9020311.105090.679620.008470.38939
GBP0.816250.9049010.614990.007670.35236
CAD1.327251.471401.6260310.012470.57295
JPY106.45802118.02049130.4233180.20953145.95641
TOP2.316502.568102.837981.745340.021761

Земјите кои плаќаат со Тонгански Pa'anga (TOP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

TOP до USD калкулатор на девизниот курс

На Тонгански Pa'anga е валута во Тонга. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за TOP е T$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Тонгански Pa'anga беше последно ажурирана на August 23, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на August 23, 2019. Факторот на конверзија TOP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Тонгански Pa'anga до САД долар = 0,44.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.