TZS до USD - Танзаниски шилинг до САД долар валута конвертор

Нашиот Танзаниски шилинг до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Танзаниски шилинг. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Танзаниски шилинг до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.10.2020 08:16
1 TZS (TSh)
=
0,00043 USD ($)
1 TZS = 0,000431 USD
2.319,916483 TZS = 1 USD

Кој е тековниот курс за Танзаниски шилинг до САД долар?

Танзаниски шилинг курсот до САД долар = 0,00

Конверзија TZS во САД долар

Ја избравте изворната валута TZS и целната валута САД долар со количина 1 TZS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYTZS
USD11.178651.298790.758220.009490.00043
EUR0.8484311.101930.643290.008050.00037
GBP0.769950.9075010.583780.007300.00033
CAD1.318891.554501.7129610.012510.00057
JPY105.41801124.25097136.9162879.9296410.04544
TZS2,320.000112,734.469063,013.202391,759.0617222.007631

Земјите кои плаќаат со Танзаниски шилинг (TZS)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

TZS до USD калкулатор на девизниот курс

На Танзаниски шилинг е валута во Танзанија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за TZS е TSh. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Танзаниски шилинг беше последно ажурирана на Oktober 20, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 20, 2020. Факторот на конверзија TZS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Танзаниски шилинг до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.