100 UYU до NZD - Уругвајско песо до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот Уругвајско песо до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.11.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Уругвајско песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Уругвајско песо до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 26.11.2020 07:31
100 UYU ($U)
=
3,35477 NZD ($)
1 UYU = 0,033548 NZD
29,808303 UYU = 1 NZD

Кој е тековниот курс за Уругвајско песо до Нов Зеланд долар?

Уругвајско песо курсот до Нов Зеланд долар = 0,03

Конверзија UYU во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута UYU и целната валута Нов Зеланд долар со количина 100 UYU. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZDUYU
USD11.190911.338180.769300.009580.700430.02342
EUR0.8397011.123660.645980.008040.588150.01967
GBP0.747290.8899510.574890.007160.523420.01750
CAD1.299881.548031.7394610.012450.910470.03045
JPY104.37803124.30470139.6763480.29851173.109482.44498
NZD1.427701.700251.910511.098330.0136810.03344
UYU42.6907750.8408057.1278332.842210.4090029.901881

Земјите кои плаќаат со Уругвајско песо (UYU)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

UYU до NZD калкулатор на девизниот курс

На Уругвајско песо е валута во Уругвај. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за UYU е $U. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за Уругвајско песо беше последно ажурирана на November 26, 2020. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на November 26, 2020. Факторот на конверзија UYU има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Уругвајско песо до Нов Зеланд долар = 0,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.