50 UYU до USD - Уругвајско песо до САД долар валута конвертор

Нашиот Уругвајско песо до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.09.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Уругвајско песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Уругвајско песо до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.09.2019 23:40
50 UYU ($U)
=
1,37175 USD ($)
1 UYU = 0,027435 USD
36,449790 UYU = 1 USD

Кој е тековниот курс за Уругвајско песо до САД долар?

Уругвајско песо курсот до САД долар = 0,03

Конверзија UYU во САД долар

Ја избравте изворната валута UYU и целната валута САД долар со количина 50 UYU. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUYU
USD11.115651.250600.752250.009250.02736
EUR0.8963411.120960.674270.008290.02452
GBP0.799620.8920910.601510.007400.02188
CAD1.329351.483091.6624910.012300.03637
JPY108.08504120.58487135.1713581.3066812.95715
UYU36.5503740.7773545.7099627.494920.338161

Земјите кои плаќаат со Уругвајско песо (UYU)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

UYU до USD калкулатор на девизниот курс

На Уругвајско песо е валута во Уругвај. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за UYU е $U. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Уругвајско песо беше последно ажурирана на September 17, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 17, 2019. Факторот на конверзија UYU има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Уругвајско песо до САД долар = 0,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.