XAF до USD - ЦФА франк BEAC до САД долар валута конвертор

Нашиот ЦФА франк BEAC до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од ЦФА франк BEAC. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

ЦФА франк BEAC до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 23.09.2020 23:02
1 XAF (F)
=
0,00178 USD ($)
1 XAF = 0,001778 USD
562,556256 XAF = 1 USD

Кој е тековниот курс за ЦФА франк BEAC до САД долар?

ЦФА франк BEAC курсот до САД долар = 0,00

Конверзија XAF во САД долар

Ја избравте изворната валута XAF и целната валута САД долар со количина 1 XAF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXAF
USD11.168441.276800.750800.009490.00178
EUR0.8558511.092740.642570.008120.00153
GBP0.783210.9151310.588040.007430.00140
CAD1.331911.556251.7005710.012640.00238
JPY105.34950123.09414134.5099079.0968610.18804
XAF560.24239654.60731715.31568420.632395.317941

Земјите кои плаќаат со ЦФА франк BEAC (XAF)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

XAF до USD калкулатор на девизниот курс

На ЦФА франк BEAC е валута во Камерун, Централна Африканска Република, Чад, Екваторијална Гвинеја, Габон, Република Конго. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за XAF е F. Симболот за USD е $. Стапката на размена за ЦФА франк BEAC беше последно ажурирана на September 24, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 24, 2020. Факторот на конверзија XAF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс ЦФА франк BEAC до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.