XAF në USD - CFA Franc BEAC në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë CFA Franc BEAC to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 16.09.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë CFA Franc BEAC monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga CFA Franc BEAC to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 16.09.2019 12:45
1 XAF (F)
=
0,00168 USD ($)
1 XAF = 0,001684 USD
593,718459 XAF = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për CFA Franc BEAC në Shtetet e Bashkuara Dollar?

CFA Franc BEAC kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi XAF në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore XAF dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 XAF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXAF
USD11.115651.250600.752250.009250.00169
EUR0.8963411.120960.674270.008290.00152
GBP0.799620.8920910.601510.007400.00135
CAD1.329351.483091.6624910.012300.00225
JPY108.08504120.58487135.1713581.3066810.18281
XAF591.25037659.62733739.41880444.766515.470231

Vendet që paguajnë me CFA Franc BEAC (XAF)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga XAF to USD kalkulator i kursit të këmbimit

CFA Franc BEAC është monedha në Kamerun, Republika e Afrikës Qendrore, Çad, Guinea Ekuatoriale, Gabon, Republika e Kongos. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për XAF është F. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për CFA Franc BEAC u ndryshua së fundmi në September 16, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 16, 2019. XAF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit CFA Franc BEAC në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.