XAG до CHF - Сребрена (тројска унца) до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Сребрена (тројска унца) до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.11.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Сребрена (тројска унца). Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Сребрена (тројска унца) до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.11.2019 04:33
1 XAG
=
16,77260 CHF (CHF)
1 XAG = 16,772600 CHF
0,059621 XAG = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Сребрена (тројска унца) до Швајцарскиот франк?

Сребрена (тројска унца) курсот до Швајцарскиот франк = 16,77

Конверзија XAG во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута XAG и целната валута Швајцарскиот франк со количина 1 XAG. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFXAG
USD11.105131.290750.756250.009191.0105516.95404
EUR0.9048711.167960.684310.008320.9144215.34122
GBP0.774740.8561910.585900.007120.7829213.13502
CAD1.322321.461331.7067810.012161.3362722.41858
JPY108.76904120.20392140.3937082.256531109.916901,844.07439
CHF0.989561.093591.277270.748350.00910116.77699
XAG0.058980.065180.076130.044610.000540.059611

Земјите кои плаќаат со Сребрена (тројска унца) (XAG)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

XAG до CHF калкулатор на девизниот курс

На Сребрена (тројска унца) е валута во . На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за XAG е . Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Сребрена (тројска унца) беше последно ажурирана на November 17, 2019. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на November 17, 2019. Факторот на конверзија XAG има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Сребрена (тројска унца) до Швајцарскиот франк = 16,77.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.