Saturday 01 April 2023

XDR до USD - Специјални права на влечење до САД долар валута конвертор

Нашиот Специјални права на влечење до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.04.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Специјални права на влечење. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Специјални права на влечење до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.04.2023 05:36
1 XDR (SZR)
=
1,34497 USD ($)
1 XDR = 1,344968 USD
0,743512 XDR = 1 USD
Bank transfers abroad can incur up to 5% additional costs hidden in the exchange rate. TransferWise, on the other hand, is up to 5x cheaper. Learn more
Transfer cheaply with Wise

Кој е тековниот курс за Специјални права на влечење до САД долар?

Специјални права на влечење курсот до САД долар = 1,34

Конверзија XDR во САД долар

Ја избравте изворната валута XDR и целната валута САД долар со количина 1 XDR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXDR
USD11.087201.234340.739340.007531.34445
EUR0.9198011.135340.680040.006931.23662
GBP0.810150.8807910.598980.006101.08921
CAD1.352561.470491.6695110.010191.81845
JPY132.77504144.35255163.8894598.166091178.50978
XDR0.743800.808650.918100.549920.005601

Земјите кои плаќаат со Специјални права на влечење (XDR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Специјални права на влечење во други светски валути


XDR до USD калкулатор на девизниот курс

На Специјални права на влечење е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за XDR е SZR. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Специјални права на влечење беше последно ажурирана на April 01, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 01, 2023. Факторот на конверзија XDR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Специјални права на влечење до САД долар = 1,34.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.