AED në USD - Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2020 13:08
1 AED (د.إ)
=
0,27229 USD ($)
1 AED = 0,272294 USD
3,672501 AED = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,27

Konvertimi AED në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AED dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 AED. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAED
USD11.163151.274500.746960.009470.27225
EUR0.8597311.095730.642180.008140.23407
GBP0.784620.9126310.586080.007430.21362
CAD1.338771.557191.7062510.012680.36448
JPY105.59104122.81827134.5756878.87198128.74757
AED3.673044.272304.681292.743600.034791

Vendet që paguajnë me Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe (AED)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga AED to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe është monedha në Emiratet e Bashkuara Arabe. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për AED është د.إ. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe u ndryshua së fundmi në September 28, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 28, 2020. AED faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,27.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.